MindIT, s.r.o.

JAVA Developer

Detaily ponuky

  • Banská Bystrica, SKMiesto
  • 10/2019Dátum nástupu
  • Plný úväzokTyp
  • od 2000 vyššiePonúkaný plat
  • 2 rokyPožadovaná prax
  • NieHomeoffice

Popis ponuky

Hľadáme nového kolegu do dev teamu, momentálne sme 3ja developeri v 15 človekovej firme, chceli by sme byť 4ja. Naša firma sa zaoberá vývojom riešení na mieru hlavne v oblasti ukladania dát (archívne systémy), extrakcie informácii (vyťažovanie dát z “polo” štruktúrovaných dokumentov) a robíme občas aj rôzne webové riešenia.
Hľadáme pragmatického programátora ideálne so skúsenosťami s javou (spring) a javascriptom (reactom). Máme všetko čo by človek od dev teamu po stránke technického zázemia čakal. Kód píšeme v jave a javascripte. Snažíme sa mať ostatné verzie pre tooly a dependencie.
Vyvíjame si assety vybudované na opensource libkach (spring stack + react) a tie následne reusujeme na všetkých našich projektoch.
Buildujeme v gradle, máme git, jenkins, docker a snažíme sa pridať všetky ostatné moderné buzzwordy, ktoré robia programovanie ľahšie.
Všetci sme hrozne leniví, takže automatizujeme a zjednodušujeme čo sa len dá. Keď vidíme na projekte komponent, ktorý by sa hodil aj do budúcnosti, tak na jeho designe strávime viac času a spravíme ho ako tak genericky.
Veríme v silu testovania, píšeme unit, integračné aj klikacie (selenide/cucumber) testy.
Chceme dodávať veci kvalitne a funkčne, nie len vyfakturovať.
Chceme niekoho na koho bude spoľah, že robí svoju prácu kvalitne. Ponúkame benefity ako v každom inom inzeráte.

Od nového kolegu by sme chceli, aby rozumel, že programujeme nie len pre radosť z programovania (a sme za to platení), ale hlavne preto, že tou činnosťou chceme vyriešiť nejaký problém businessu. Keď vidíme, že nemá zmysel programovať a postačí zmena procesu či spustenie jedného SQL skriptu raz za 2 roky, tak nestrávime 3 týždne vývojom riešenia, ktoré spraví to isté (iba že by klient moc chcel). Chceme, aby písal kód, ktorý je čitateľný, aby rozumel na čo sú lambdy a generika, ale aby nebláznil, keď sa časť kódu “odflákne” pretože obsluhuje 2% businessu. Mal by veriť, že testy sú dôležité a píšu sa, pretože zrýchľujú development a nie spomaľujú. Aby rozumel, že komentáre sa píšu vždy keď píšem kód, ktorý vyzerá čudne a treba vysvetliť prečo je čudný a dokumentácia patrí na každú funkciu public apička. Nový kolega musí rozumieť, že jeho kód nie je izolovaná vec, že ho možno bude volať iný systém, že databázy sú pomalé a network nespoľahlivá, že počas behu jeho funkcie možno pred monitorom sedí nahnevaný užívateľ a pozerá sa na točiace sa kolečko. Chceme niekoho, kto ráno v sprche rozmýšľa nad tým ako vyrieši problém z predošlého dňa. Seniorita nás netrápi, nechceme žiadneho ninja epic hackera, ako je teraz zvykom, chceme proste slušného programátora. Je jedno či kódi 2,5 alebo 10 rokov, sú ľudia ktorí sú trash aj po 10 a ľudia čo sú superstar za 2. Ak je to pre vás prvé zamestnanie, ale už máte za sebou pár rokov kódenia botov do hier, webových mini toolov, či inej dev činnosti pre radosť a od 13-tich viete, že chcete byť programátorom až budete veľký, tak sa kľudne ozvite.

MindIT, s.r.o.
MindIT, s.r.o.
  • Java
  • Spring Framework
  • JavaScript

Profil spoločnosti Uchádzať sa
Táto spoločnosť nemá žiadne ďalšie aktívne ponuky práce.